S deťmi za prírodou

Cieľ

Cieľom projektu je podporiť deti a dospelých pri výchove v oblasti životného prostredia. Program poskytuje priestor na kreativitu, na precvičenie a rozvoj motorických, verbálnych, poznávacích zručností.

Cieľové skupiny:

- deti a mládež,

- zamestnanci a kolektív výchovno-vzdelávacích zariadení,

- rodičia, široká verejnosť a nadšenci života v súlade s prírodou.

Opis projektu

 Súčasťou projektu je program  s názvom

Tvorivé divadielko

počas ktorého sa deti zoznámia so životom zvierat v lese.

Ďalšiu časť tvorí detské leporelo Brumko a včielky. Ide o knižku pre deti od 3 rokov. Zachytáva príbeh medvedíka Brumka, ktorý sa postupne zoznamuje s lesom a jeho obyvateľmi. Zaumieni si, že sa vydá za včielkou, ktorá mu ukáže cestu k medu.

Poslednou, avšak nie menej dôležitou časťou, je stolová hra Včelárik, pri ktorej sa deti zoznámia s prácou včelárov a čo všetko počas roka musia urobiť, aby boli ich včely zdravé, v bezpečí a produktívne. V rámci spoločenskej hry sa deti naučia pracovať s finančnými prostriedkami, využívať bártrový obchod a vzájomne spolupracovať.

Členovia nášho OZ Trikvetra aj s prípadnou pomocou priaznivcov OZ Trikvetra – v školách, materských školách, v detských domovoch, v detských kluboch, v detských centrách – po vzájomnej dohode s kompetentnými pracovníkmi realizujú program s názvom Tvorivé divadielko.
Program obsahuje:
- bábkové predstavenie Brumko a včielky,
- interaktívne rozprávanie Brumka a včielky s deťmi,
- tvorivé dielne – deti si môžu vytvoriť zvieracie postavičky z papiera na vlastné divadlo.

Dĺžka programu je 1,5 až 2 hodiny. Závisí to od počtu detí a od ich zahĺbenia sa do aktivity v tvorivých dielňach.


Tvorivé okienko

je online kanál na YouTube.
Ide o kanál DIY/do it yourself/ pre deti, vďaka ktorému si môžu deti tvoriť, kresliť, strihať, lepiť, a tým cibriť svoju motoriku a kreativitu.
Leporela – handmade

Postupne vám predstavíme leporelá "handmade"  zo série minirozprávok, ktoré deťom prinášajú poznanie, čo všetko poskytuje príroda, a to spôsobom, ktorý zaujme aj tých najmenších. Prepájajú umenie, literatúru a kreativitu, zameriavajú sa na deti v predškolskom a mladšom školskom veku. Sú výbornou edukatívnou pomôckou pre zamestnancov detských centier, klubov, materských a základných škôl a iných voľnočasových či výchovno-vzdelávacích zariadení.

Práve teraz je v ponuke rozprávka Brumko a včielky.

Svojím finančným príspevkom zabezpečíte nášmu združeniu, že deti tieto knižky dostanú zadarmo.

Napíšte nám, dozviete sa viac.

Kontakt

Občianske združenie Trikvetra/Civic association Trikvetra Interaktívne podujatia pre deti a dospelých v súlade s prírodou
IČO: 50001761

Páči sa vám, čomu sa venujeme?
Vaša podpora je vítaná!

Číslo účtu FIO : SK2183300000002401345586
Názov : Občianske združenie Trikvetra

trikvetrainfo@gmail.com